Video: Cizinci zkoušeli parkour u Národního divadla. Neúspěšně

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Alkoholem posilnění cizinci se rozhodli vyzkoušet své fyzické schopnosti, a pokořit zeď u Národního divadla. Po několika pokusech se však sportovní výkon proměnil v hrozivý pád.

Hlídka pražských strážníků zaregistrovala nesourodou skupinku lidí, kterak se snaží ošetřit kolegy na asfaltu. Strážníci projížděli ulicí Divadelní, ve středu v nočních hodinách. Zastavili u skupinky anglicky hovořící cizinců, kteří byli navíc pod vlivem alkoholu. Právě alkohol stál u zrodu myšlenky na vyzkoušení parkouru v prostorech piazzetty Národního divadla. Rozhodli se pokořit čtyřmetrovou zeď a slézt rovnou do Divadelní ulice, bez použití schodů, jak to dělají běžní lidé.

„Při pádu si třiadvacetiletý cizinec zlomil zub. Druhý, stejně starý akrobat zůstal ležet na zemi a neustále omdléval. Po vyhodnocení situace hlídka na místo přivolala záchrannou službu,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Jakékoliv poškození dotčeného prostoru nebylo strážníky zjištěno, a tak přestupek v dopravě vyřešili s mladíky pouhou domluvou. Zranění jim bylo dostatečným trestem.