Mladý řidič dostal smyk a střetl se s autobusem. Nehoda si vyžádala dvě těžká zranění

Foto zdroj: Policie ČR

ZLÍNSKO – Mladý řidič projížděl včera po čtvrté odpoledne spolu se třemi cestujícími přes Sehradice na Zlínsku. V zatáčce dostal smyk a střetl se s linkovým autobusem, který v té době převážel dvaatřicet cestujících. „Řidič osobního vozidla i jeho o rok mladší spolujezdec utrpěli při nehodě těžká zranění. Řidič autobusu i všichni cestující vyvázli z nehody bez zranění,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Mladí muži jeli ve Volkswagenu ze Sehradic na Dolní Lhotu. „V zatáčce se řidič zřejmě lekl projíždějícího vozidla, strhl řízení, dostal smyk a boční částí narazil do linkového autobusu, který jel v protisměru,“ popsala Kozumplíková. Dechové zkoušky včetně zkoušky na přítomnost drog byly u všech účastníků nehody negativní.

Na místo vyjely všechny složky IZS včetně profesionálních hasičů ze stanic Luhačovice, Slavičín a Zlín. „Po příjezdu na místo hasiči vyprostili jednu zaklíněnou osobu z osobního auta, kterou předali záchranářům. V osobním vozidle byla ještě jedna zraněná osoba, která však nepotřebovala při opuštění auta pomoc hasičů,“ uvedla mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková. Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie.

Celková škoda se vyšplhala na dvě stě osmdesát tisíc korun. Veškeré okolnosti dopravní nehody šetří zlínští kriminalisté.

Foto zdroj: Policie ČR