V Lenoře přišlo o střechu nad hlavou několik rodin. Lidé nabízejí pomoc

PRACHATICKO – Již včera jsme vás informovali o devastujícím výbuchu bytového domu v Lenoře. Spekuluje se o i tom, že výbuch zapříčinil jeden z obyvatelů domu. Vyšetřování však stále pokračuje. Dnes vám přinášíme další informace.

Při včerejším výbuchu třípodlažního obytného domu zemřel člověk, devět zraněných bylo předáno do péče zdravotníků a dva lidé byli transportováni na popáleninové centrum v Královských Vinohradech (podrobnější informace najdete zde). „Přizvaný statik posoudil zasažený objekt jako silně nestabilní, proto bylo rozhodnuto o zajištění zasaženého objektu tak, aby neodpadávaly jednotlivé konstrukční části objektu na komunikaci a nedocházelo k poškození navazujícího objektu,“ uvedla mluvčí hasičů Jana Neškodná.

Jak se nám podařilo zjistit, o střechu nad hlavou přišlo pět rodin. Lidé z těsně sousedících bytových domů byli také evakuováni a vyčkávají na informace od statika. Celkem dnešní noc strávilo mimo domov 18 rodin.

Tragická událost však s sebou přinesla i vlnu solidarity. Přes sociální sítě se šíří jak lavina a lidé chtějí rodinám bez střechy nad hlavou pomoci. V rekordním čase se také nadaci ADRA podařilo vytvořit účet se sbírkou. „Všichni budou potřebovat pro překonání této těžké situace mnoho věcí. S finančním základem pro nový start vše jistě půjde o něco lépe,“ píše obec na svém facebookovém profilu. Příspěvky je možné zasílat na číslo účtu 66888866/0300, variabilní symbol 577.