Modernizace krajských silnic finišují

VYSOČINA, JIHLAVA, PELHŘIMOV, TŘEBÍČ – Se závěrem stavební sezóny se řidiči z Vysočiny projedou hned po několika zmodernizovaných úsecích krajských silnic. Hotový má být téměř tříkilometrový úsek silnice II/360 ze Štěpánovic na Výčapy na trase z Jaroměřic nad Rokytnou na Třebíč a po nové silnici se bude možné projet z Jihlavy na Pelhřimov v úsecích Hubenov – Dušejov a Strměchy – Olešná. Do finále jdou i práce na třebíčském mostě u nemocnice.

Práce na silnici II/602 mezi Jihlavou a Pelhřimovem, na které Kraj Vysočina čerpá evropskou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, pokračují podle nastaveného harmonogramu. „Mezi obcemi Strměchy a Olešná platí úplná uzavírka až za hranici obce Strměchy tak, aby stavební firma zintenzivnila svou práci,“ informoval krajský radní pro oblast dopravy Jan Hyliš s tím, že uzavírka potrvá do 15. října, tzn. že práce dokončí 14 dní před termínem. Objízdná trasa vede: Pelhřimov – Putimov – Nový Rychnov – Vyskytná – napojení na II/602.

Ke svému závěru se chýlí modernizace II/360 z Výčap do Štěpánovic. Letos se rekonstruoval třetí, od Třebíče nejvzdálenější úsek této krajské silnice, a to s ohledem na stavbu mostu v Třebíči. „Zbývající dva úseky Střítež – Slavice a Slavice – Výčapy přijdou na řadu v příštím roce – od dubna do konce října. Celá stavba vyjde Kraj Vysočina na 110 milionů korun,“ doplnil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla. Pokud jde o zmíněný most v Třebíči u nemocnice, stavaři předpokládají, že by se po něm už koncem října mohli projet první řidiči. Vše se bude odvíjet od přízně počasí.

Zdroj: Noviny Kraje Vysočina