Cena Thálie putovala do Hradce Králové

HRADECKO – Historicky prvním laureátem Ceny Thálie v kategorii loutkového divadla se stal člen souboru Divadla Drak a rodák z Hradce Králové Milan Hajn. Za jakou roli prestižní ocenění dostal? Podívejte se, v čem je hra výjimečná a atraktivní.

Letos to bylo vůbec poprvé, co se v Národním divadle v Praze udělovala cena v kategorii loutkového a alternativního divadla. Krajská metropole se může pyšnit tím, že takto významné ocenění získal její rodák, dvaatřicetiletý herec Milan Hajn, působící v populárním Divadle Drak. Jeho výkon porota ohodnotila jako výjimečný a naprosto nezaměnitelný. Jedná se o hru „Bílý tesák“ na motivy dobrodružného příběhu spisovatele Jacka Londona, odehrávající se na Severu za časů „zlaté horečky“.

Hra je pro diváky atraktivní v tom, že jim videokamera zprostředkovává pohled hlavního hrdiny a oni mají tak možnost sledovat živý přenos na promítacím plátně. Další specialitou inscenace je např. živý červ nebo opravdový sníh. „V našem oboru nejsme příliš zvyklí na okázalá ocenění. O to větší radost bylo dostat tak významnou cenu, jakou je Thálie, a stát na jevišti Národního divadla nejen za sebe, ale i za Divadlo Drak a za kolegy a kamarády z ostatních loutkových divadel,“ říká herec Milan Hajn.