Kolaps v Brodě: kamiony se táhly daleko za město a stál celý obchvat

HAVLÍČKŮV BROD – Začala avizovaná provizorní oprava Lidické ulice v Havlíčkově Brodě. A jak všichni očekávali, přišly dlouhé kolony a dopravní komplikace.

V dopravní špičce se táhly kolony na příjezdu do města ve směru od Golčova Jeníkova, od Jihlavy stály fronty až u Svatého Kříže, a protože Masarykova ulice, přes kterou musela projet veškerá nákladní doprava, nestíhala nápor pojmout, stál odpoledne i celý obchvat města od Žďáru nad Sázavou na výpadovku na Kolín a kolony se tvořily až k odbočce na obec Kyjov.

Místní tak kreativně vymýšlejí nejrůznější zkratky, objížďky a průjezdy uličkami, aby nezůstali dlouhé desítky minut stát na obchvatu, na Masarykově ulici nebo na Žižkově ulici, stejně jako na příjezdech do Brodu. „Když to stojí od Jihlavy, funguje odbočka u Svatého Kříže doprava na Ovčín. Ve směru od Žďáru pak Žižkovou ulicí a přes náměstí, a pokud to jen trochu jde, vyhnout se Masaryčce,“ předává své zkušenosti řidič Radek.

Opravy v Lidické ulici na silnici I/38 mají trvat do 27. října. Místo se opravuje po polovinách a průjezd řídí semafory. Dolní ulice má být kvůli opravám plynovodu uzavřená do 31. října. Platí tedy doporučení, že pokud můžete, městu se raději úplně vyhnete.