Sprejeři poničili vlak. Škoda dosahuje astronomické částky

Posprejovaný vlak u obce Bálková Lhota na Táborsku (zdroj Policie ČR)

TÁBORSKO – Táborští policisté pátrají po vandalovi či vandalech, kteří si jako svůj objekt zájmu vybrali odstavené vlakové soupravy. Posprejovali je a beze stopy zmizeli. Vyčíslená škoda dosahuje astronomické částky. Vozy byly navíc určeny k výstavním účelům.

K činu došlo v době od šesté hodiny večerní pátku dne 4. října do druhé hodiny odpolední neděle dne 6. října 2019 v prostoru odstavné koleje vlakového nádraží u obce Bálkova Lhota na Táborsku. „Vandal či vandalové zde posprejovali odstavené motorové vozy typu 811 a jeden vlečný vůz s označením 011,“ upřesnil policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Hmotná škoda na technice, která zde byla odstavena na cestě ze Slovenska a byla určena k výstavním účelům, byla odhadnuta na částku převyšující jeden milion korun. „Žádáme tímto každého, kdo by mohl k objasnění tohoto skutku sdělit jakékoliv důvodné informace, aby je předal táborským policistům na jejich služebně v Divadelní ulici v Táboře či telefonní lince 974 238 700,“ dodal policejní mluvčí.