Děti z Okrouhlice chodí do nové moderní školy

V Okrouhlici mají moderní základní školu se sportovištěm i zahradou. Foto: Obec Okrouhlice

OKROUHLICE – V Okrouhlici u Havlíčkova Brodu vyrostla nová moderní budova základní školy. Obec ji nechala přistavět ke stávajícímu školnímu areálu, kde je obecní mateřská škola a školní jídelna. Nová přístavba nahradila už dosluhující a kapacitně nedostačující 138 let starou budovu obecní školy, ve které se narodil malíř Jan Zrzavý.

Nástěnná obří mapa zdobí schodišťovou halu. Foto: Obec Okrouhlice

Moderní stavbu 21. století doplňuje sportoviště a přírodní zahrada. Škola efektivně využívá dešťovou vodu a vhodné je i dopravní řešení nejbližšího okolí. Chodbu zdobí obří nástěnný obraz – mapa s lokálními motivy vytvořená přímo pro školu česko-mexickým umělcem Richardem Cortésem.
„Žáci mají k dispozici pět kmenových učeben, dále odborné učebny jako učebnu cizích jazyků, moderně vybavenou počítačovou třídu, učebnu polytechnické výchovy, hudební výchovy a družinu a keramickou dílnu,“ uvedla ředitelka základní školy Milena Hodboďová.

Na začátku října lidé z Okrouhlice a širokého okolí školu slavnostně otevřeli. Hráli heligonkáři, děti tvořily ve výtvarných dílničkách a hosté zasadili památnou lípu. Vystoupil i folklórní soubor Škubánek a malí fotbalisté si po dešti na novém hřišti zahráli fotbal. Úspěch sklidilo i občerstvení, snědlo se přes 500 sladkých palačinek.