Na fotbal za Lužánkami se chystají čtyři desítky strážníků

zdroj: fczbrno.cz

BRNO – Ve čtvrtek se na stadionu Za Lužánkami utkají „A“ týmy i „staré gardy“ Zbrojovky Brno a olomoucké Sigmy. Během události nazvané Bitva na Moravském poli budou mít brněnští strážníci pohotovost.

Pořadatelé očekávají příchod několika tisíc fanoušků. „V první vlně jsme do předprodeje uvolnili 15 tisíc lístků. Věříme, že kouzlo Lužánek bude hrát opět svou roli, nehraje se tam každý týden a program tentokrát bude opravdu bohatý. Je to fenomén a také proto věřím, že těch dvacet tisíc diváků dorazí,” uvedl Petr Švancara. Jedním z magnetů bude pochopitelně i zápas legend, hraný na dvakrát třicet minut. A dodal: „Oba zápasy budou pískat sudí, kteří už nepískají, třeba Radek Příhoda. Seznam hráčů, kteří na zápas legend dorazí, je opravdu široký. Zbrojovka tu bude mít průřez generacemi od dob titulu po současnost.”

Tomu odpovídá i početní nasazení strážníků. „V okolí stadionu jich bude dohlížet čtyřicet včetně psovodů a pořádkové jednotky. Hlídky se zaměří i na bezpečnost chodců a plynulost dopravy. Spolupracovat budou se státními policisty,“ uvedl Pavel Čermák, vedoucí odboru pořádkových útvarů. Zásadní komplikace se neočekávají. „Přesto nabádáme diváky, aby striktně dodržovali pokyny pořadatelů, zejména aby se pohybovali pouze na tribunách vyhrazených pro návštěvníky a nevstupovali do míst, kde je to z bezpečnostních důvodů zakázáno,“ zdůraznil ředitel Městské policie Brno Luboš Oprchal.