Kuriózní „krádež“ tuňákových konzerv a žvýkaček řeší táborská policie

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TÁBOR – Táborští policisté pátrají od včerejšího dne po neznámém „nákupčím“, který si naplnil košík, ale platit se mu nechtělo. Žádají veřejnost o jakékoliv informace, které by mohly přispět k jeho dopadení.

K události došlo ve středu 9. října 2019 krátce po půl druhé hodině odpolední v obchodním domě v Purkyňově ulici v Táboře. Pachatel zde naplnil nákupní vozík, ale platit se mu nechtělo. „Naložil do něj 216 kusů konzerv tuňákového salátu Rio Mare a na 234 kusů balení různých žvýkaček,“ upřesnil policejní mluvčí Miroslav Doubek. Prodejnu pak opustil před dalším zákazníkem otevřenou vstupní závorou a hodlal bez placení zmizet.

Muže ihned začala pronásledovat obsluha prodejny, a tak nákupní vozík zanechal v prostoru před prodejnou a utekl směrem k vlakovému nádraží. „Dle získaného popisu byl pachatelem plešatý muž, oblečený do modré péřové bundy,“ sdělil policejní mluvčí.

Policie nyní žádá veřejnost o pomoc. „Jakékoliv informace, které by přispěly k bližšímu popisu pachatele či určení jeho totožnosti, stejně jako k jeho dalšímu pohybu a výskytu, přivítají policisté na své služebně v Divadelní ulici v Táboře či telefonní lince číslo 974 238 700,“ dodal Doubek.