Nehoda se zraněním na Jindřichohradecku. Vozidlo se vymrštilo na druhé

Nehoda u obce Břilice na Jindřichohradecku (zdroj Policie ČR)

JINDŘICHOHRADECKO – Dopravní policisté z Jindřichova Hradce vyjížděli na začátku tohoto týdne k nehodě dvou osobních vozidel. Při ní se jedno z nich vymrštilo na druhé. Policisté se nehodou stále zabývají, navíc vyplynula ještě jedna skutečnost.

Nehoda se stala v úterý 8. října 2019 před půl třetí odpoledne. Řidič osobního automobilu VW Passat mířil ve směru od obce Břilice do Dunajovic na Jindřichohradecku. „Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost svého vozidla stavu a povaze vozovky, která byla toho času mokrá. Po průjezdu zatáčky nezvládl řízení, čímž se dostal do protisměrné části vozovky, kde vyjel s vozidlem mimo ni. V důsledku vyjetí vozidla došlo k vymrštění přední části vozidla a následnému pádu na přední část protijedoucí vozidla Škoda Citigo,“ popsala policejní mluvčí Hana Millerová.

Nehoda u obce Břilice na Jindřichohradecku (zdroj Policie ČR)

Řidička Škody Citigo utrpěla podle informací policie lehká zranění, se kterými byla záchranáři převezena do nemocnice. Dechová zkouška u obou řidičů vyloučila přítomnost alkoholu. „Policisté dále zjistili, že vozidlo VW Passat nemělo platnou technickou kontrolu,“ uvedla policejní mluvčí.

Na vozidle VW Passat vznikla hmotná škoda ve výši nejméně 20 000 korun, na druhém z nich je pak škoda vyčíslena nejméně na 50 000 korun.

Nehoda u obce Břilice na Jindřichohradecku (zdroj Policie ČR)