Praha se připravuje na páteční nápor lidí v ulicích

Zdroj: praha.eu

PRAHA – Hlavní město čeká velkou účast na posledním rozloučení s Karlem Gottem. To ovšem není jediný důvod zvýšeného pohybu osob v ulicích.

Na pátek 11. října bylo rodinou zemřelého zpěváka Mistra Karla Gotta stanoveno poslední rozloučení pro veřejnost. Koná se v prostorách velkého sálu paláce Žofín, na Slovanském ostrově, nedaleko Národního divadla. Kapacitně se odhaduje, že se zesnulému bude moci poklonit zhruba padesát tisíc obdivovatelů. Očekává se však účast i šest krát vyšší. Přístup k pietnímu místu bude z Masarykova nábřeží, přes most. Fronta pak bude probíhat přes most Legií, Janáčkovo nábřeží a směrem k Andělu. Dopravní podnik proto doporučuje veřejnosti, aby pro příjezd využila metro trasu B, výstup ve stanici Anděl. Naopak zcela se nedoporučuje přijet automobily z důvodu omezené parkovací kapacity.

Masarykovo nábřeží od Národního divadla po Mánes bude pro dopravu po celý pátek uzavřeno, tramvaje linky 17 budou odkloněny přes ulici Spálenou, Myslíkovu a zpět na svoji trasu. Všechny spoje metra se chystá dopravní podnik posílit, aby kapacita odpovídala zvýšené poptávce po přepravě. Je pravděpodobné, že povrchová doprava v centru města bude kolabovat. Rozloučení veřejnosti s Karlem Gottem se uskuteční od osmé hodiny ranní do desáté hodiny večerní. U vystavené rakve bude stát čestná stráž Armády České republiky, a občané budou moci položit květinové dary, a zapsat se do kondolenční knihy. Zajištěn je i bezbariérový přístup s omezenou kapacitou.

V Praze zároveň probíhá i Signal festival, který má letos podtitul Revoluce. Instalace čekají na zraky návštěvníků na různých místech v Praze, některé jsou neplacené, jiné nikoliv. Festival probíhá ode dneška až do neděle, a instalace je možné shlédnout od devatenácté hodiny do půlnoci. Program a další informace zájemci naleznou na stránkách festivalu https://www.signalfestival.com/ . V souvislosti s festivalem nepojedou tramvaje po devatenácté hodině přes most Legií, pojedou odklonem. Česká fotbalová reprezentace rovněž v pátek večer sehraje utkání s Anglií, na stadionu v Edenu. I v tomto případě se očekávají komplikace, a proto bude i zde posílen policejní dohled nad veřejným pořádkem.