Úspěšná akce: Celníci na Tachovsku odhalili padělky za 4 miliony korun

TACHOVSKO – Hotové pozdvižení, úprk a chaos nastaly na největší tržnici v Plzeňském kraji ve Svaté Kateřině. Důvodem byla návštěva celníků, kteří se sem přijeli podívat, zda se zde neprodávají padělky značkového zboží a nedochází k porušování zákona o evidenci tržeb.

Celníci si vytipovali celkem sedm provozoven. Nejdříve v civilním obleku provedli kontrolní nákup a následně se k nim připojili i kolegové v uniformách. Zaměřili se především na padělky obchodních značek. Dva jimi vytipované prodejní stánky již byly uzavřené a prodejci je rezolutně odmítali otevřít s tím, že nemají klíče.

Poté, co je kontrolní skupina upozornila na to, že neposkytnutí spolupráce může být kvalifikováno jako přestupek, prodejní stánky ihned otevřeli. Ukázalo se, že v nich stánkaři nabízeli falešné zboží, které prodávali jako originály světoznámých značek. Nacházely se tam mimo jiné padělky např. Armani, Diesel, Gucci, Chanel a další.

Celníkům se během kontroly povedlo přistihnout ženu z jednoho ze stánků, která chtěla nepozorovaně předat klíč od auta další ženě a ta se snažila z místa předání urychleně zmizet. Na pozorné členy kontrolní skupiny si ale nepřišla. Byla zadržena a hlídka ji vyzvala k otevření vozidla, což nerada učinila.

V autě bylo pod dekami napěchované zboží podezřelé z padělků. K jeho vlastnictví se obě ženy zkroušeně doznaly s tím, že jedné patří textil a druhé kabelky, pásky, sluneční brýle a ostatních módní doplňky. „Celkem bylo v rámci kontrolní akce zadrženo více než 1400 kusů zboží podezřelého z padělání v hodnotě přes čtyři miliony korun. Kontrolami zaměřenými na dodržování zákona o evidenci tržeb nebyla zjištěna žádná porušení právních předpisů,“ konstatovala mluvčí celníků Marcela Kašparová.

Zdroj: Celní správa ČR