Kriminalistům se na Prachaticku podařilo rozkrýt drogový gang

PRACHATICKO – Prachatičtí kriminalisté dnes zveřejnili informace k případu drogového gangu, který opakovaně distribuoval psychotropní látky na Prachaticku. Tomu je však konec a čtyřčlenný gang stane před soudem.

Skupinka čtyř osob distribuovala na Prachaticku opakovaně pervitin, a to nejméně dvaceti osobám. Kriminalistům se však podařilo jejich činnost odhalit. To nám potvrdila i policejní mluvčí Martina Joklová: „Prachatičtí kriminalisté zahájili usnesením trestní stíhání tří žen, 32leté, 41leté a 43leté, a dále 24letého muže, všichni z Prachaticka, kteří byli obviněni z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ uvedla.

Na nejstarší ženu a mladého muže podali kriminalisté ve středu na státní zastupitelství podnět pro jejich vzetí do vazby, kterou soudce akceptoval a oba do vazby poslal. „Další dvě obviněné ženy jsou trestně stíhány na svobodě,“ sdělila Joklová. V případě prokázání viny hrozí všem čtyřem obviněným trest odnětí svobody až na pět let.