V říjnu navštivte Vodní dům a výstavu fotografií Ze života pod hladinou.

HULICE – U hráze vodní nádrže Švihov, na adrese Hulice 118, v okrese Benešov najdete návštěvnické středisko evropsky významné lokality Želivka, Vodní dům.

Moderní expozice, která atraktivní formou seznámí vás i vaše děti s dvěma tvářemi vody. Představuje vodu jako životní prostředí vodních rostlin a živočichů i jako nezbytnou podmínku našeho života. Expozice je navržena tak, aby učila prostřednictvím neobvyklých zážitků a zajímavých pozorování, jejichž iniciátorem je návštěvník. Proto hrají v expozici významnou roli všechny lidské smysly – vedle zraku zapojí naši návštěvníci svůj sluch, hmat i chuť.

Uvnitř projdete pěti sekcemi:
1) Vodní mikrosvět – mikroskopy, modely a makrofota prozrazují, co oko nikdy neuvidí
2) Pod vodní hladinou – se sluchátky na uších, budete mezi vodními zvířaty a rostlinami
3) Na břehu řeky – Želivky uslyšíte život mokřadu s hlasovými kulisami žab a ptáků
4) Nekonečná cesta vody – bar s ochutnávkou vody a víte kolik máte vody v těle?
5) Výlet do historie – projekční sál se zajímavým filmem

Ze života pod hladinou

Výstava zdařilých fotografíí Rostislava Štefánka přibližuje živočichy v jejich přirozeném prostředí. Takže se podíváte hluboko pod hladinu a objevit překvapivý svět. Pan Štefánek je také autorem mnoha fotografií, které jsou součástí expozice Vodního domu. Avšak během výstavy jich návštěvníci uvidí mnohem více. Jeho dílo osloví jak fotografy, tak rybáře, ale i všechny, kdo se rádi potěší pohledem na působivé fotografie,“ říká Veronika Dušková, lektorka Návštěvnického střediska.

Výstava potrvá ve Vodním domě až do konce října.