Výstava o českých varieté a jejich osobnostech zve i do pracovny Oldřicha Nového

PRACHATICE – Jak vypadala varieté a co hrála?  Navštivte výstavu o známých českých varieté a jejich osobnostech a zjistěte, v čem se vlastně varietní zábava liší od té cirkusové, když v obou účinkovali artisté, komici i ochočená zvířata.

Varieté patřila od poslední třetiny 19. století přes sto let k vyhledávaným podnikům poskytujícím kultivovanou zábavu širokým vrstvám příznivců. Nahlédněte do života významných osobností, které se zapsaly do historie varieté na našem území – artistů, kouzelníků, ale i striptérek. Vstupte přímo do varieté, usedněte ke stolečkům a zahleďte se na scénu zaplněnou artistickými či kouzelnickými rekvizitami a kostýmy, nebo se začtěte do slovníčku varietních disciplín. Příběh československého varieté vypráví plakáty, fotografie, dokumenty i videozáznamy.

Jak vypadala pracovna Oldřicha Nového, jedné z hvězd českého zábavného umění? Autentický pracovní stůl a křeslo, které nedávno získalo Národní muzeum do svých sbírek, si můžete prohlédnout v Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích pouze do 13. 10. v rámci výstavy Varieté – jiný cirkus.