V Třebíči přibydou parkovací místa

Jindřichova ulice bude mít dalších 22 míst k parkování. Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Dvaadvacet nových parkovacích míst bude v Třebíči k dispozici od začátku prosince. Během následujících šesti týdnů dělníci upraví parkování v ulici Jindřichova. Dobrou zprávou také je, že v ulici Velkomeziříčská postaví chodník, jen je teď nutné, kvůli výstavbě, počítat s omezením.

Nová parkovací stání získá Jindřichova ulice, kde dodavatelská firma do konce listopadu upraví stávající kapacity. Současných 20 míst se navýší o dalších 22, takže stávající počet míst se více než zdvojnásobí. Tři místa budou vyčleněna „vozíčkářům, tedy držitelům průkazů ZTP. Po celou dobu stavebních prací bude ulice Jindřichova bez omezení průjezdná.

Naopak stavba chodníku v ulici Velkomeziříčská částečně omezí dopravu. Omezení začne 18. října v 7.00 hodin a potrvá do 30. listopadu do 20.00 hodin. „V úseku od křižovatky s ulicí Samešovou po zastávku městské autobusové dopravy bude úplně uzavřen pravý jízdní pruh. Objížďka povede ulicemi Samešova a Modřínová. V opačném směru zůstane provoz nezměněn,“ informovala mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

V ulici Velkomeziříčská jde o první etapu výstavby nového chodníku. V příštích letech se bude pokračovat navazujícím úsekem dolů, k novému kruhovému objezdu v křižovatce ulic Velkomeziříčská, Brněnská a Cyrilometodějská.