Video: Starý vrásčitý muž přepadl benzinku s pistolí v ruce!

PRAHA – Přepadení se odehrálo v Praze 8, Kobylisích. Do prodejny u čerpací stanice vstoupil muž se záměrem loupit, a podařilo se mu to.

„Zatím neznámý pachatel vběhl do prodejny čerpací stanice na Ústecké ulici v Praze 8. Stalo se to v pondělí 7. října ve večerních hodinách. Na obsluhu namířil krátkou střelnou zbraň, odpovídající svým vzhledem pistoli Beretta. Následně chtěl po obsluze, aby mu vydala peníze z pokladny,“ uvedl dnes policejní mluvčí Jan Daněk. Útočník měl na obličeji masku starého vrásčitého muže, ale mohlo mu být kolem 25 – 30 let. Byl štíhlé postavy, zhruba 180 centimetrů vysoký. Zpod masky mu vykukovaly dlouhé světlé vlasy.

Zloděj se rychle přesunul za prodejní pult. Zde stále ohrožoval obsluhu namířenou pistolí. Pak vytáhl červenou tašku, pistoli odložil vedle pokladny, a začal strkat obsah pokladní zásuvky do tašky. Bankovky i mince a poukázky. Celkem uloupil několik tisíc korun. Pak se ještě sehnul pod pult, kde odcizil několik kartonů cigaret. Sebral pistoli, a dal se na útěk. Při běhu si nevšiml ostnatého drátu za benzinkou, zakopl o něj a poztrácel několik krabiček.

Pachatel mluvil plynule česky, bez přízvuku či vady řeči. Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu loupež. Kriminalisté hledají všechny svědky přepadení. Pokud máte k případu nějaké informace, případně pokud znáte pachatele, kontaktujte prosím linku 158.