Šlo do tuhého. Domácí násilí na veřejnosti

PRAHA – Na náměstí v Uhříněvsi napadal muž svoji ženu. Kolemjdoucí naštěstí přivolali strážníky. Žena skončila v nemocnici, muž v péči policistů.

Pondělní večer, slunce se již kloní k horizontu, a vzduch vychládá po báječně provoněném dni babího léta. Co rozhodně nevychládá, je hlava třiapadesátiletého muže, který vede intenzivní a hlasitou hádku se svojí ženou. Kolem sedmé večerní jsou na místo, kde se dvojice škorpí, tedy na náměstí v Uhříněvsi, povoláni strážníci. Na linku 156 totiž pozorní spoluobčané volají, protože mají o ženu strach.

„Strážníci z Prahy 15 zjistili na místě dohadující se pár, bez zjevně viditelných zranění. Žena uvedla, že mají s bývalým manželem neshody. Ten ji měl před domem, kde společně žijí v jednom z bytů, několikrát udeřit do obličeje, a pak ji vláčel za vlasy po zemi,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Z důvodu možného opakování agrese, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si muže převzala do péče. Orientační dechovou zkouškou byly u muže zjištěny dvě promile alkoholu. Sedmapadesátiletá žena si stěžovala na bolesti, proto byla záchrannou službou převezena do nemocnice.