Video: Ve zlatnictví na Praze 8 ukradli šperky v hodnotě téměř dvě stě tisíc korun

Ilustrační foto

PRAHA – Dva muži a jedna žena spolupracovali na krádeži zlatých šperků. Během minuty ukradli dvě plata drahocenností. Policisté po nich pátrají. Neznáte zloděje a jeho pomocníky?

„Od soboty 12. října pracují policisté z místního oddělení Bohnice po dvou mužích a jedné ženě, kteří jsou podezřelí z krádeže zlatých šperků v prodejně zlatnictví v OC Krakov v Praze 8,“ uvedla dnes policejní mluvčí Lucie Drábková. Trojice byla dobře sehraná. Zatímco muž a žena tvořili dokonalé krytí druhému muži. Dělali zeď a kontrolovali okolí prodejny. Zloděj pak využil chvilkové nepozornosti prodavačky, a v okamžiku, kdy byla mimo prodejní pult, sebral dvě plata se zlatými šperky a vysypal je do příruční tašky. Pak z místa klidně odešel.

Zloděj způsobil celkovou škodu sto devadesát tisíc korun. Policisté v souvislosti s tímto případem zajistili záznamy z bezpečnostních kamer. Pokud muže, či ženu na záznamech poznáváte nebo máte informace o jejich pohybu, kontaktujte prosím linku 158. Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, spáchané ve spolupachatelství. Pokud se dotyčná trojice podaří vypátrat, hrozí pachatelům až pětiletý trest odnětí svobody.