Policie loví mezi studenty. Zn.: úspěšně

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Včera proběhl již čtvrtý workshop pro studenty maturitních ročníků. Na vlastní kůži si mohli vyzkoušet práci policistů z nejrůznějších oborů.

Od deváté hodiny ranní se nakupilo množství mladých studentů v areálu Muzea Policie ČR v Praze. Studenti se mohli na chvíli stát členy cizinecké policie, speciální pořádkové jednotky, pohotovostní motorizované jednotky nebo také pachatelem trestného činu. Toho ukázkově zadržel služební pes policistů z kynologického oddělení. Na místě si studenti mohli vyzkoušet i nejmodernější techniku, kterou denně používají dopravní policisté, a další odborníci.

„Návštěvníci se seznámili s činností kriminalistických expertů na místě závažného trestného činu, kde si například vyzkoušeli zajištění daktyloskopických či trasologických stop. Kromě dalších stanovišť dopravní služby, služební hipologie, poříčního oddělení a hlídkové služby, přibyly nově i stanoviště vědomostních kvízů a fyzických prověrek, kde si mohli studenti ověřit svoji fyzičku,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. Mezi studenty měla akce velmi pozitivní ohlasy, práce policistů je pro ně atraktivní. Další podobné setkání se plánuje na 19. května příštího roku.