VIDEO: Požár mnohatunového železničního stroje

zdroj: HZS Olomouckého kraje

OLOMOUCKO – Včera dopoledne jsme vás informovali o tom, že na trati mezi Domašovem nad Bystřicí a Moravským Berounem hořel železniční stroj. Nyní hasiči zveřejnili podrobnosti, fotografie a video ze zásahu.

Oznámení o požáru přijalo krajské operační středisko hasičů 15. října v 9 hodin dopoledne. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že nedaleko přejezdu ve směru na Hraničné Petrovice hoří mnohatunový stavební stroj, který slouží ke zhutňování štěrku pod pražci při úpravách železničního svršku, takzvaná podbíječka. Požár vznikl ve střešní části vozidla v místech, kde se nachází motor.

Požár hasilo sedm jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Hasiči plameny dostali pod kontrolu během půl hodiny za použití speciálního hasebního přípravku – smáčedla, které se používá ke zvýšení hasebního efektu. Jednotky také musely řešit únik provozních kapalin. Po skončení dohašovacích prací bylo vozidlo odtaženo na nádraží v Domašově nad Bystřicí. Během zásahu byla trať i místní komunikace uzavřena.

„Příčina požáru se nyní vyšetřuje. Škody se budou pohybovat v řádech milionů korun,“ uvádějí hasiči ve své tiskové zprávě. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Šternberka, Uničova, Olomouce a drážní hasiči. Pomáhaly jim jednotky dobrovolných hasičů z Hraničných Petrovic, Jívové a Moravského Berouna.

Požár lokomotivy – Domašov nad Bystřicí 15.10.2019

Podívejte se na krátký sestřih z dnešního zásahu při požáru kolejového vozidla – podbíječky nedaleko Domašova nad Bystřicí…

Zveřejnil(a) HZS Olomouckého kraje dne Úterý 15. října 2019