Noční koupel ve Vltavě. Opilý muž přecenil své síly

Ilustrančí foto

PRAHA – Policisté museli do chladných vod Vltavy, do kterých před jejich zraky v noci skočil opilý muž. Jinak by se snad dotyčný plavec utopil.

Kolem půl druhé v noci asistovali policisté u vystoupení zjevně opilého muže, který prošel centrem Prahy a všude zanechal svoji stopu. Nejprve vulgárně napadl jednoho kolemjdoucího, a pak na náměstí Republiky organizoval práci dělníků, kteří pracovali na jednom ze stánků. Jeho pomoc však nebyla vítaná, a tak podnapilý muž nakonec zhrzeně odešel. Všechny tyto incidenty byly nahlášeny na tísňovou linku a tak policisté vyrazili do terénu. Muže policisté hlídkové služby prvního policejního obvodu dostihli až na Štefánikově mostě. Chtěli po něm, aby jim své chování vysvětlil. Místo toho se muž začal svlékat a něco nesrozumitelně artikuloval.

„Když odhodil poslední svršek a zůstal jen ve spodním prádle, nečekaně přeskočil kamennou zídku mostu a spadl do Vltavy. Policisté okamžitě zareagovali a seběhli z mostu dolů ke břehu řeky. Přes kotvící loď se dostali blíže k tonoucímu, který stále nesrozumitelně volal a snažil se dostat ke břehu. To se mu však nedařilo, protože ho odnášel silný proud a chvílemi mizel pod hladinou,“ uvedl k nočnímu případu policejní mluvčí Jan Rybanský.

Nepomohla ani záchrana s pomocí lana a záchranného kruhu. Muž se prostě nedokázal zachytit. Policisté tedy byli nuceni skočit do Vltavy a plavce pak namáhavě dotáhli k boku lodi. Na palubu jim pomohli kolegové z Bartolomějské a také z pohotovostní jednotky. Zachráněný i policisté nakonec skončili v péči záchranářů, kteří je následně převezli do nemocnice. Orientační dechovou zkouškou byly u pětatřicetiletého muže prokázány přes dvě promile alkoholu, své chování nedokázal ani později vysvětlit.