Jakou školu si vybrat? Na veletrhu Gaudeamus vám na to bude stačit jediný den

zdroj: bvv.cz

BRNO – Vyberte si tu nejlepší školu jednoduše a rychle na 26. ročnku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání na brněnském výstavišti .

Přímo na veletrhu se můžete ve dnech 22. až 25. října otestovat na počítači a zjistit, na které obory se nejlépe hodíte. Poradci vám také pomohou s výběrem vhodné školy nebo fakulty, která nabízí váš obor. Můžete využít i kariérového poradenství. Pomůže vám s volbou kariéry nebo poradí, v jakém oboru je největší šance získat zaměstnání. Lidé ve stáncích škol jsou připraveni odpovědět na všechny vaše otázky. Setkáte se se studenty a absolventy, kteří se podělí o zkušenosti z první ruky. Nejvíce informací načerpáte na přednáškách, kde vám školy představí vše od nabídky oborů, přes možnosti ubytování, až po mimoškolní aktivity. V doprovodném programu „Věda pro život“ uvidíte: roboty, umělou inteligenci, chemické pokusy, vojenská vozidla a zbraně, techniky záchrany života, závodní formule, soudní proces a mnoho dalšího. Do ukázek se můžete sami zapojit a na vlastní kůži vyzkoušet. Vše, co v doprovodném programu uvidíte, je denní náplní studia nebo výsledkem práce studentů vysokých škol. Vědu pro život najdete ve stáncích jednotlivých škol. Expozice vědy jsou zvýrazněny v plánku pavilonu a v mobilní aplikaci Gaudeamus Guide. Program doprovodných akcí najdete tady. Pro nerozhodné organizátoři připravili video z minulého ročníku:

Dopravní podnik upozorňuje návštěvníky, že vstupenky na veletrh neplatí jako jízdenky! Od úterý 22. do pátku 25. října bude v provozu posilová tramvajová linka P1 vždy od 8:30 do 14:00 hodin po trase Hlavní nádraží (směr výstaviště 1. kolej) – Mendlovo náměstí – Výstaviště – hlavní vstup – Lipová – Pisárky (pouze výstup). Na trase obslouží zastávky linky 1. Odjezdovou zastávkou linky P1 ve směru do centra je zastávka Lipová. Pro dopravu k areálu výstaviště lze také využít pravidelné linky 1, 25, 26, 35, 37, 44, 52 a 84. Vstup G2 bude uzavřen. Vjezd autobusů bránou č. 9.