Bojovnice proti všemu. Poskakovala po silnici a trousila odpadky

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Ulice v Praze 9 byla svědkem skotačivého řádění jednatřicetileté ženy. Poskakovala, vykřikovala různé bojovné věty, a také rozhazovala kolem sebe smetí. Strážníci jí nakonec přemohli a pomohli.

Autohlídka městských strážníků vyrazila do ulice Pod Turnovskou tratí, protože přijala oznámení o podivném chování jakési ženy. Prý poskakuje po ulici a rozhazuje kolem sebe odpadky. Příjezd strážníků na ženu neměl uklidňující účinek, ba právě naopak. Začala se chovat ještě více podrážděně, kopala do okolních předmětů. Pak se rozhodla, že se bude válet po silnici, a k tomu vykřikovala nesouvislé věty z oblasti aktuální politiky. Uklidnit se ženu podařilo až poté, co strážníci použili prvky sebeobrany, a nakonec ženě nasadili i pouta, protože ohrožovala své zdraví.

„Na dotaz, zda užívá nějaké léky, žena odpověděla, že ne, že pouze denně užívá marihuanu, a v minulosti byla hospitalizována v psychiatrické léčebně. S ohledem na zjištěné skutečnosti, přivolali strážníci na místo záchranáře, kteří si jednatřicetiletou ženu převzali do péče,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Nakonec byla vyrozuměna i Technická služba, kvůli úklidů odpadků na silnici. Přestupek ženy týkající se znečišťování veřejného prostranství, byl oznámen správnímu orgánu.