Děti ze zlínské Astry se mohou radovat. Na akce je bude vozit nový automobil

Foto: Nový vůz DDM Astra Zlín. Zdroj: Statutární město Zlín

ZLÍN – Dům dětí a mládeže Astra Zlín organizuje v průběhu roku stovky pravidelných kroužků, klubů, kurzů a akcí pro děti i veřejnost. Bez provozuschopného auta by organizace některých aktivit byla nereálná. Vozu, který Astře sloužil po dlouhých deset let, ale začaly docházet síly. Naléhavý problém se rozhodla Rada města Zlína vyřešit a zařízení se tak může pyšnit novým vozem Volkswagen Transporter. „Věříme, že tento devítimístný automobil bude dětem dobře sloužit,“ uvedla náměstkyně primátora města Zlína Kateřina Francová.

Převodem auta, které dosud využíval Odborem kanceláře primátora, se podařil vyřešit naléhavý problém dosluhujícího vozu, aniž by došlo k narušení běžného chodu Astry. „Neumím si při objemu naší činnosti představit, že bychom byli bez vlastní dopravy. Na ty největší akce přepravujeme materiál i na dvě až tři jízdy. Někdy vezeme do vzdálenějších obcí děti na soutěže nebo na vystoupení,“ popsala ředitelka Domu dětí a mládeže Astra Ivana Vladíková.

Volkswagen brzy čeká první velká akce ve službách nového majitele. „Už první listopadovou sobotu, kdy nás čeká Stezka odvahy Halloweenským lesem, pojede krásný Volkswagen jednu ze svých prvních cest obložen rekvizitami, kostýmy a kulisami na Podlesí ve Zlíně,“ prozradila Vladíková.

Dům dětí a mládeže Astra Zlín je školské zařízení zřizované statutárním městem Zlín. Jeho hlavní činností je poskytovat zájmové vzdělávání a organizovat volnočasové aktivity pro děti, mládež, dospělé i celé rodiny.