Na trati z Tábora do Bechyně bude uzavřen přejezd. Víme kdy!

Železniční přejezd Tábor-Horky (zdroj město Tábor / foto Luboš Dvořák)

TÁBORSKO – Na trati z Tábora do Bechyně bude na čtrnáct dní uzavřen jeden z železničních přejezdů. Čeká jej totiž rekonstrukce, která napomůže bezpečnosti. O který přejezd se konkrétně jedná a kdy dojde k jeho uzavření, jsme pro vás zjišťovali.

Od pátku 1. listopadu 2019 od 7:30 hodin do čtvrtka 14. listopadu 2019 do 17:00 hodin bude uzavřena silnice III/1372 v místě železničního přejezdu v Táboře-Horkách. Jedná se o silnici propojující místní části Horky a Větrovy. Jak informovala Šárka Marková z městského Odbor dopravy, dojde zde k rekonstrukci stávajícího železničního přejezdu na trati z Tábor do Bechyně, k výstavbě cyklistického přejezdu a úpravě trakčního vedení. Zjednodušeně řečeno se přejezd mimo jiné dočká závor a světelné signalizace.

Stavba zasáhne do místní automobilové dopravy, městské hromadné dopravy, do pohybu pěších i vlakové dopravy. Objízdná trasa povede obousměrně po silnici II/137 přes obec Slapy na křižovatku silnic III/1374 a III/1372 u Radimovic u Želče.

Uzavírka se dotkne provozu městské hromadné dopravy. Bude zrušena zastávka linky číslo 30 Horky, železniční zastávka. Tato linka městské hromadné dopravy bude vedena po stanovené objízdné trase, přičemž bez náhrady vynechá zastávku Horky, železniční zastávka. Jízdní řády pro zastávku Větrovy a obce Radimovice u Želče a Dražičky budou přizpůsobeny objízdné trase. Ještě v pátek 1. listopadu 2019 bude v ranních hodinách umožněno projet školnímu autobusu stávající trasou.

„Upozorňujeme, že železniční přejezd bude uzavřen i pro chodce,“ sdělil mluvčí města Tábor Luboš Dvořák a dodal, že chodci mohou využít přejezd cca o 300 metrů blíž k Táboru v ulici K Lesíkům na území Tábor-Horky. Cestující, kteří pojedou vlakem, musí také samozřejmě počítat se čtrnáctidenní výlukou.

Investice Správy železniční dopravní cesty a města

Cílem rekonstrukce přejezdu je zvýšení bezpečnosti železniční i silniční dopravy. Potvrdila to mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radka Pistoriusová. Dodala také, že celkové investiční náklady jsou téměř 21,9 milionů korun, spoluúčast města Tábora činí 1,2 milionu korun.

„Přejezd bude vybaven přejezdovým zabezpečovacím zařízením s celými závorami se systémem s elektronickými doplňky,“ uvedla Radka Pistoriusová. Budou osazeny dva výstražníky s pohony závor pro zabezpečení křížení se silnicí III/1372 a dva výstražníky s pohony závor pro zabezpečení křížení s cyklostezkou.

„Bude provedena rekonstrukce přejezdové konstrukce a výstavba cyklistického přejezdu v návaznosti na již vybudovanou cyklostezku. Dále bude provedena úprava nástupiště, nového venkovního osvětlení v oblasti železniční zastávky a úpravy veřejného osvětlení Města Tábor. Nástupiště bude upraveno pro osoby nevidomé a se sníženou schopností orientace,“ uvedla mluvčí Správy železniční dopravní cesty.