Řidiči na Slovácku opět hřešili. Jezdili pod vlivem i bez řidičáku

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Na uherskohradišťské silnice se během pátku a soboty vydalo hned několik řidičů, kteří neměli za volantem co dělat. Někteří nadýchali přes dvě promile, jiní se zas vydali na cesty i přes zákaz řízení. Jeden z hříšníků dokonce neváhal spáchat oba prohřešky zároveň. „Nyní třem řidičům hrozí odnětí svobody a zákaz řízení,“ sdělila policejní mluvčí Milena Šabatová, která o výsledcích policejních kontrol informovala.

Traktorista z Uherského Brodu narazil na policejní hlídku v pátek dvě hodiny po poledni. Dechová zkouška u něj vykázala 2,59 promile alkoholu. Řidič se přiznal, že práci na poli si zpříjemňoval popíjením piva a slivovice. Teď mu hrozí roční trest a zákaz řízení na deset let.

V sobotu ráno narazili policisté v Uherském Ostrohu na řidiče Citroënu, který projížděl ulicí Zamlýní. „Muž neměl za volantem co dělat. Nejen že má platnou blokaci řidičského průkazu, ale navíc nadýchal neuvěřitelných 3,43 promile alkoholu,“ uvedla Šabatová.

Teprve čtyřiadvacetiletý řidič projížděl večer téhož dne Starým Hrozenkovem. Ani on neměl za volantem co dělat, až do konce února příštího roku má totiž zákaz řízení. Oba muži si tak za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mohou odsedět dva roky.