Studenti ze Žďáru nad Sázavou připravují recepty do soutěže Svačina roku

Studenti budou vařit o vítězství v soutěži Svačina roku. Své želízko v ohni má i Žďár nad Sázavou. Foto: organizátoři soutěže

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Studenti Střední školy gastronomické Adolpha Kolpinga se účastní 7. ročníku kulinářské soutěže Svačina roku. Letos o postup do finále bojuje rekordních 160 studentů ze 47 středních odborných škol se zaměřením na gastronomii z celé republiky.

Úkolem soutěžících je navrhnout a připravit originální, rychlou a chutnou svačinu pro děti, žáky nebo studenty za použití rybích výrobků. Jejich práci bude hodnoty odborná porota složená z Mistra kuchaře Vladimíra Picka, šéfkuchařů Jiřího Krále a Vladislava Stupariče. Druhou porotu tvoří zástupci pořadatele soutěže, kterou doplní Eva Ehrenbergerová, autorka oblíbeného food blogu Moje barevná kuchyně. Moderátorkou soutěže bude už tradičně známá herečka a kuchařka Markéta Hrubešová.

Soutěž je rozdělena do dvou kol. V prvním korespondenčním kole musejí soutěžící poslat fotografie a popis receptu do 8. listopadu. Ze všech došlých receptů odborná porota vybere 15 finalistů, kteří připraví své rybí svačinky živě před porotou. Letošní finále se koná 4. prosince v pražských Holešovicích v gastronomickém studiu Chefparade+. Budoucí kuchaři a kuchařky soutěží o dárkové poukazy v hodnotě 20 tisíc korun. Hlasovat můžete i vy a rozhodnout tak na Facebooku o Ceně veřejnosti.