V Perné na Břeclavsku poničil výbuch dům a zranil dva lidi – video

zdroj: HZS JMK

BŘECLAV – Jihomoravští hasiči zasahují od středečního dopoledne u výbuchu domu a následného požáru, při kterém se zranili dva lidé. K výbuchu došlo kolem deváté hodiny v obci Perná na Břeclavsku.

Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů, podle kterých došlo kromě výbuchu rovněž k požáru. Hasiči provedli stabilizaci objektu.  Po výbuchu zůstali v domě dva zranění muži, podle zdravotníků měli rozsáhlé popáleniny. „Jeden muž měl popáleniny na velké části těla. Zajistili jsme mu dýchací cesty a připojili ho na řízenou ventilaci. Druhý muž měl popáleniny druhého stupně,” uvedla mluvčí záchranky Michaela Bothová. První muž je v umělém spánku. „Domu chybí po výbuchu část čelní stěny do ulice, na místě je i statik, který doporučil stavbu stabilizovat,“ sdělil mluvčí hasičů Filip Venclovský. Škoda by podle policie odhadem měla být asi 2 miliony korun. Starosta Perné Karel Studénka uvedl, že objekt je rodinným vinařstvím, nahoře slouží jako penzion a dole je vinařství. Podle Studénky se zranili majitel se synem. Přesnou příčinu výbuchu policisté dál vyšetřují.

Výbuch v Perné

První záběry z místa výbuchu v Perné na Břeclavsku od hasičů. Při explozi v objektu penzionu a vinařství se zranili dva lidé. Jeden muž je ve vážném stavu s popáleninami na velké části těla, druhý má popáleniny druhého stupně. Záchranáři je převezli do brněnské nemocnice. Škoda by podle policie odhadem měla být asi 2 miliony korun.Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů. Starosta Perné Karel Studénka uvedl, že objekt je rodinným vinařstvím, nahoře slouží jako penzion a dole je vinařství. Podle Studénky se zranili majitel se synem. Přesnou příčinu výbuchu policisté dál vyšetřují.

Zveřejnil(a) Události Brno dne Středa 23. října 2019