Chvíli hrůzy zažila řidička na dálnici D4 vedoucí od Prahy směrem na Příbram!

Naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Foto: Policie ČR

Příbram – Ve středu před polednem dostali policisté z Příbrami první oznámení o automobilu jedoucím v protisměru po dálnici D4 směrem na Prahu. I když reagovali okamžitě, kolizi už zabránit nešlo.  Po pěti minutách se ozvala řidička, že se s tímto automobilem střetla. Naštěstí ona i její malé dítě zůstaly nezraněny.  Šok to ale byl.

Zatímco jela v levém jízdním pruhu, přímo proti ní se vyřítil Renault Megane jedoucí v protisměru. Pravý jízdní pruh byl plný, a tak ženě nezbylo než najet vlevo ke středovým svodidlům. Řidič protijedoucího vozidla do ní vzápětí bočně narazil. To ho ovšem nezastavilo a pokračoval dál v jízdě.

Jak se později ukázalo, vůz jedoucí na dálnici v protisměru řídil 83letý muž. Policistům uvedl, že najel špatně na dálnici už na 46 km v katastru obce Háje a všiml si toho až později. Provedená dechová zkouška u něj byla negativní, řidičský průkaz i potvrzení o zdravotní způsobilosti měl platné. Nepříjemné důsledky to však pro něj mít bude. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin obecné ohrožení z nedbalosti, potvrdila tisková mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Zveřejněné VIDEO Policie ČR