Dejte pozor na změny v městské dopravě o svátcích a podzimních prázdninách

BRNO – S ohledem na státní svátek 28. 10. a podzimní prázdniny 29. – 30. 10. bude upraven provoz linek Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Cyklobusy, retro tramvaje a lodní doprava ukončí provoz.

O víkendu i příští týden proběhne jen málo výluk. Zato je třeba myslet na to, že v noci ze soboty na neděli se změní čas – ráno můžete spát o hodinu déle, v pondělí je státní svátek, v úterý a středu školní prázdniny. Využijte vyhledávač spojení na www.idsjmk.cz, abyste si Vaše spoje potvrdili.

Na regionálních linkách platí od 26. do 28. října a 17. listopadu jízdní řády pro soboty a neděle. Ve dnech školních prázdnin nepojedou vybrané spoje uvedené v jízdních řádech. Sledujte inverzní značky a poznámky v jízdních řádech. V neděli 27. října bude provoz na linkách 1, 8, 12 a 53 veden podle jízdních řádů pro soboty (bez nedělního podvečerního posílení). V pondělí 28. října a v neděli 17. listopadu (státem uznané svátky) bude provoz na výše uvedených linkách veden podle jízdních řádů pro neděle. V pondělí 28. října bude bezplatná linka Úzká – Avion Shopping Park mimo provoz a linka 78 nebude obsluhovat zastávky Modřice, Decathlon a Modřice, XXXLutz. Mimo provoz bude bezplatná linka OLY (Olympia bus). V úterý 29. října a ve středu 30. října bude na většině trolejbusových a autobusových linek platit omezený jízdní řád pro pracovní dny v prázdniny. Navíc budou mimo provoz speciální školní autobusové spoje a školní linky š85, š86, š87 a š88. Všechny tramvajové linky a část trolejbusových a autobusových linek bude v provozu podle jízdních řádů pro běžné pracovní dny.

Pondělí 28. října bude posledním dnem pravidelného provozu retro tramvají na lince č. 10. Středa 30. října bude posledním dnem provozu pravidelných spojů lodní dopravy na Brněnské přehradě v tomto roce. Ve čtvrtek 31. října v 16:00 proběhne v přístavišti Bystrc slavnostní ukončení letošní plavební sezóny a následně bude vypraven mimořádný spoj v trase Bystrc – Veverská Bítýška a zpět. Pondělí 28. října (na lince 57) a čtvrtek 31. října (na lince 55) budou poslední dny provozu spojů s rozšířenou přepravou jízdních kol na linkách 55 a 57. Čtvrtek 31. října bude posledním dnem obsluhy zastávky Hrad Špilberk a současně poslední den provozu linky 80.