Děti v Písku si budou brzy užívat nového hřiště. Víme, kdy to bude

Nové víceúčelové sportovní hřiště v areálu sportovišť u Domovinky na Jiráskově nábřeží (zdroj Město Písek)

PÍSEK – Nové víceúčelové sportovní hřiště budou moci již brzy využívat písecké děti. Hřiště vyrostlo v areálu sportovišť u Domovinky na Jiráskově nábřeží. Jediné, co v tuto chvíli brání jeho užívání, je schválení provozního řádu.

Nové víceúčelové sportovní hřiště pro veřejnost má rozměry 40 na 20 metrů, je nově oplocené a vzniklo rekonstrukcí povrchu původního štěrkového plácku. Otevřené bude v první polovině listopadu po schválení provozního řádu.

„Díky barevnému odlišení hraničních čar lze na jediném prostoru zkombinovat hned několik sportů. Mohou se tu hrát míčové hry, například volejbal, basketbal, nohejbal, florbal, malá kopaná, tenis či házená,“ říká Petr Jelínek z odboru investic a rozvoje. „Nabízí se široké sportovní vyžití, a to jak rekreační, tak výkonnostní hrou. Hřiště si určitě v rámci hodin tělocviku či tréninkových aktivit oblíbí i školy, školky, sportovní spolky a oddíly. Volně přístupné by však mělo být i pro veřejnost.“

Celková cena zrekonstruovaného víceúčelového hřiště činí zhruba 3 miliony korun bez DPH, částkou 800 tisíc korun přispěl z grantového programu Jihočeský kraj.

V areálu na Jiráskově nábřeží bylo letos na jaře otevřeno první parkourové hřiště v Písku a před dokončením je zde také pumptracková dráha.