Unikátní Legiovlak přijede 29. října do Pelhřimova

Unikátní legiovlak má ve svém jízdním řádu i Pelhřimov.

PELHŘIMOV – Od 29. října budete mít v Pelhřimově příležitost zdarma si prohlédnout unikátní expozice replik legionářských vagónů z let 1918-1920. V každém ze 13 vagonů je nainstalována výstava panelů a trojrozměrných předmětů, které přibližují život a boj čs. legionářů na Transsibiřské magistrále.

Legiovlak, který má do roku 2020 projet celou republiku a zavítat i na Slovensko, se skládá ze 13 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Prohlédnout si můžete vozy polní pošty, těplušky, velitelského, promítacího, krejčovského, prodejního, kovářského, ubytovacího, zdravotního, štábního, obrněného a dva vozy plošinové.
Nenechte si ujít tuto unikátní expozici, která na železniční stanici v Pelhřimově bude k vidění od 29. října do 3. listopadu. Všední dny (úterý až pátek) od 8.00 do 16.00 hodin a o víkendu (sobota-neděle) od 9.00 do 16.00 hodin.

Legiovlak je součástí projektu Legie 100, který je u příležitosti 100. výročí boje československých legií za samostatný stát realizován Československou obcí legionářskou za podpory Vlády ČR, ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR a celou řadou dalších institucí, samospráv a spolků. Jeho úkolem je navrátit do povědomí české veřejnosti odkaz zakladatelů našeho moderního státu.