Lobezský park se líbí: Získal ocenění v Betlémské kapli v Praze

PLZEŇ – Lobezský park vznikl v roce 1935 v prostoru bývalého pískovcového lomu, jehož okolí po ukončení těžby zarostlo a bylo zdevastováno. V roce 2018 park prošel nutnou celkovou obnovou podle projektu Tomáše Rákose.

Kromě opravy cest byla velmi citlivě a odborně upravena zeleň. Doplněn byl rovněž mobiliář. Park byl veřejnosti předán v září loňského roku. Prostor začali využívat nejen obyvatelé z blízkého sídliště, ale i mateřské školy, sportovní kluby, matky s dětmi a senioři. „Množství návštěvníků potvrzuje správnost projektu, což je nejvyšším oceněním pro všechny, kteří se na obnově parku podíleli,“ doplnila Hana Hrdličková, vedoucí oddělení urbanistické zeleně Správy veřejného statku města Plzně.

V celostátní soutěži Stavba roku 2019 získala obnova Lobezského parku cenu Asociace pro urbanismus a územní plánování. Slavnostní vyhlášení soutěže se uskutečnilo v pondělí 21. října v Betlémské kapli v Praze. Pro park je to další cena poté, co letos na jaře získal titul Stavba roku Plzeňského kraje 2018 v kategorii Veřejná prostranství.

zdroj fotografií: SVSMP, Město Plzeň