Může hrát jedna herečka patnáct postav? Přijďte se podívat

STRAKONICE – Čeká vás příběh Angely Kennedyové Lipské, kterou právě opustil manžel a která se po desetiletích v roli manželky a matky začíná učit žít sama. V laskavé komedii, kterou irská autorka věnovala všem, kteří ne vlastní vinou zůstali sami, vytváří Eliška Balzerová všech patnáct postav!

Hra se poprvé uváděla v irském Druid Theatre, odkud se přesunula do londýnského divadla Apollo ve West Endu, kde obdržela cenu Olivier nomination for Best Entertainment. „I když se od doby svého vzniku hraje ve 32 zemích, pražská produkce patří mezi moje nejoblíbenější. Od premiéry v roce 2003 se představení těší nepřetržitému zájmu diváků a je dosud nejdéle uváděným titulem v jedné zemi,“ popisuje úspěch hry její autorka Geraldine Aron. Česká inscenace v režii Jany Kališové a s Eliškou Balzerovou nejen v hlavní, ale i ve všech ostatních rolích, má za sebou už více než 200 zcela vyprodaných repríz.

Skvělou komedii o vážných i docela smutných peripetiích života, které jsou důvěrně známé minimálně ženské části populace, si nenechte ujít v Domě kultury Strakonice 30. 10. od 19:00 hod.