Noc hrůzy zažil senior v lesích na Českokrumlovsku. Pátrací akce byla rozsáhlá

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKOKRUMLOVSKO – Českokrumlovští policisté dnes zveřejnili informace k rozsáhlé pátrací akci, kterou řídili v začátku tohoto týdne. Hledali pohřešovaného seniora myslivce, který se z lesa nevrátil domů.

Rodina podala policii informaci o pohřešování v pondělí 21. října 2019 kolem půlnoci. Senior se vydal svým automobilem kolem třetí hodiny odpolední do honitby Soběnov, z lesa se však nevrátil, a to rodinu velmi zneklidnilo, neboť v noci nestřílel.

„Policisté rozjeli okamžitě pátrací akci, po vozidle i seniorovi. Od rodiny zjistili místa, kam senior chodil a také se dozvěděli, že rodina, kamarádi a myslivci už také prohledávají jeho obvyklá místa. Policisté oslovili i policejní letku, bohužel pro let vrtulníku nebyly vodné meteorologické podmínky. Prověřili i nemocnice, také bez kladného výsledku,“ popsal průběh pátrací akce policejní mluvčí Jiří Matzner. Celou noc se nepodařilo nalézt ani jeho ani vozidlo. Do pátrání se zapojilo několik desítek policistů.

Ztraceného myslivce kolem osmé ráno uviděl náhodný řidič, který ho svezl domů a informoval policii. Naštěstí neutrpěl žádná zranění. Policisté pak zjistili, že noc byla pro seniora hodinami hrůzy. „V honitbě s vozem zapadl, při pokusech vyjet vozidlo zahořelo a přišel tak o vozidlo, zbraň i doklady. Bloudil pak v noci po lese, až došel k silnici, kde mu zastavil jeden z řidičů,“ dodal Matzner.