Po devíti měsících je hotovo. S otevřením nadjezdu se MHD v Otrokovicích vrátí na své trasy

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Rekonstrukce mostu nad železničním přejezdem v Otrokovicích byla zahájena letos v únoru. Po měsících stavebních prací je hotovo a v úterý 5. listopadu bude přejezd slavnostně otevřen. V souvislosti s tím se provoz MHD vrátí v sobotu 9. listopadu zpět na své trasy.

Kvůli uzavření otrokovického nadjezdu v ulici Nadjezd musela Dopravní společnost Zlín – Otrokovice kompletně změnit jízdní řády na autobusové lince 55 a částečně i na linkách 2 a 70 a odklonit provoz na výlukovou trasu kolem vodní nádrže Štěrkoviště.  „Převedením autobusové linky č. 55 na objízdnou trasu jsme se snažili zajistit obyvatelům otrokovické čtvrti Bahňák plnohodnotný provoz MHD i po dobu uzavírky nadjezdu. Během téměř devítiměsíční výluky tam naše autobusy najezdí navíc proti běžnému stavu asi 127 tisíc kilometrů,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň a dodal: „Stejně jako ostatní motoristé proto vítáme, že je nadjezd opraven a naše linka se na něj může vrátit.“

Na slavnostní přestřižení pásky u příležitosti odevření nadjezdu je v úterý 5. listopadu ve dvě odpoledne zvána i veřejnost. Pokud vše půjde podle plánu, následující den, tedy ve středu 6. listopadu, se most otevře i pro dopravu a obyvatelé jej budou moct začít užívat. Jelikož byly jízdní řády schváleny na dobu do 8. listopadu, MHD se jimi musí do této doby řídit a první vozidlo MHD pojede obvyklou trasou přes nadjezd až v sobotu 9. listopadu.