Při střetu s popelářským vozem zemřela řidička a její dvě děti

LIBERECKO – Dnes krátce před půl třetí odpoledne došlo k dosud nejvážnější dopravní nehodě v Libereckém kraji v letošním roce. Na silnici I/13 ve směru od Liberce na Mníšek se střetlo osobní vozidlo s popelářským vozem. Na místě zasahovali policisté, hasiči, záchranáři, pro zraněné dítě přiletěl i záchranářský vrtulník.

Nehoda měla tragické následky, přímo při střetu vyhasly dva životy z osobního auta – matka a jedno z jejích dětí. Druhé dítě zemřelo při transportu vrtulníkem do nemocnice. Silnice byla uzavřena v obou směrech až do pozdních večerních hodin.

K nehodě došlo v mírné levotočivé zatáčce na obchvatu Krásné Studánky. S popelářským vozem se zde střetlo osobní vozidlo Seat, v němž cestovala mladá žena se svými dvěma dětmi. „I přes okamžitou pomoc záchranářů na místě nehody svým zraněním podlehla jedna dospělá osoba a jedno dítě. Další dítě bylo s velmi vážnými zraněními letecky transportováno do pražské nemocnice, bohužel během transportu rovněž zemřelo,“ uvedla policejní tisková mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Rodině obětí je poskytnuta ze strany policejních interventů psychologická pomoc.

Lehčí zranění utrpěl i řidič popelářského vozu, kterého převezli záchranáři sanitním vozem do liberecké nemocnice. Příčiny a okolnosti této vážné dopravní nehody jsou nyní předmětem dalšího šetření. Na místo byl přizván i soudní znalec.

Ilustrační foto