Využijte příležitosti! Na státní svátek otevřou středočeská muzea a památníky zdarma

Do Dne Středočeského kraje se zapojilo i Hornické muzem Příbram. Foto: kr-stredočeský

STŘEDOČESKÝ KRAJ – V Den vzniku samostatného československého státu 28. října se uskuteční v regionálních muzeích, galeriích a knihovnách Den Středočeského kraje. Ve všech organizacích, které se do této jednodenní akce zapojily, bude vstupné buď úplně zdarma, nebo za symbolickou jednu korunu.

Doprovodné programy navíc

Mnohé galerie a muzea připravují doprovodný program. Například ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně jsou přichystané tvořivé dílny pro děti a hry na téma Ondřej Sekora přírodovědcem. Ve skanzenu MAYRAU bude během státního svátku od 14 do 17 hodin kromě běžných prohlídek možné navštívit velín v jindy nepřístupné trafo stanici dolu. Kromě toho bude od 13 hodin pro dětské návštěvníky připravený tvořivý program Od dušiček k haloweenu, kde si budou vyrábět dušičkové pečivo nebo haloweenskou dýni.

Malý přehled

Do Dne Středočeského kraje se zapojily kromě zmíněných kladenských muzeí také například  Muzeum T. G. Masaryka v Lánech, Hornické muzeum Příbram, Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké, archeologická expozice na zámku Nižbor, Regionální muzea v Mělníce, v Jílovém u Prahy, Muzeum Podblanicka, Památník Josefa Lady nebo Středočeská vědecká knihovna v Kladně. Otevřeno bude o státnímu svátku i v Bratronicích , přičemž letos to bude poslední termín, kdy si můžete prohlédnout atypickou prvorepublikovou pevnůstku, bunkr pod silnicí z Dolního Bezděkova do Bratronic i s autentickým vybavením.

Více informací najdete zde anebo na webech jednotlivých muzeí, galerií a knihoven.