Video: Když vám doma neteče voda, není kašna ideální řešení

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Pečlivě odložil oblečení a zcela nahý vstoupil do lázně. Tou lázní však byla kašna na Karlově náměstí. Za přestupek dostal muž mastnou pokutu.

Jako v lázních se jistě cítil mladý, čtyřiadvacetiletý muž, když se svlékl donaha, a pak vstoupil do očistné vody. Vše by bylo jistě v pořádku, pokud by si jako svoji vanu nevybral kašnu v centru města, na Karlově náměstí. Zcela bez zábran se brouzdal po celé ploše, a ani mu nevadila nízká teplota vody. V jednu chvíli dokonce nasedl na středový vodotrysk, snad nechtěl provádět další část intimní hygieny. To vše prováděl až do příjezdu hlídky městských strážníků, kterou na místo povolal operátor bezpečnostních kamer, který si exhibicionisty všiml.

„Velký díl na uklidnění celé situace, měla nakonec přítelkyně koupajícího se muže. Ta přišla ke kašně právě včas, tedy těsně předtím, než strážníci vstoupili za mužem do kašny, aby ho násilím vytáhli. Jejich předchozí výzvy totiž muž zcela ignoroval, a odmítal vylézt. Zato svoji partnerku poslechl na slovo, když začala křičet, že se za něho stydí a ať okamžitě vyleze ven,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Za přestupek dostal mladý muž pokutu v nejvyšší možné výši, a to deset tisíc korun.