Tonya Graves: Starého psa novým kouskům nenaučíš!

V Křižíkových ateliérech na Pražském Výstavišti se uskutečnil žívý přenos tanečního soutěžního pořadu České televize Stardance.

Ve druhém kole taneční soutěže StarDance tuto sobotu vypadla zpěvačka Tonya Graves ze skupiny Monkey Bussines. Jaké zážitky si z této legendární soutěže odnese? 

Tonyo, jak Vám šly tréninky?

Michal má osm titulů mistra republiky… To jsem původně nevěděla. Tak jsem pak měla ještě větší mindrák z toho, že tancuje se mnou. Michal je dobrý učitel, ale já asi nebyla nejlepší žák. Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš. I když nechci být starý pes.

Pomáhal Vám při tanci  fakt, že jste muzikantka?

Prý dobře cítím rytmus, ale někdy jsem byla hrozně smutná, protože mi to nešlo. Bála jsem se, že se mnou nebude mít trpělivost. Hrozně mě někdy bolely nohy a byla jsem hrozně unavená, na nic naučeného jsem si pak nepamatovala.

To nezní pozitivně, vážně to bylo tak zlé?

Nejhorší je, když něco umím a pak to najednou nedokážu zopakovat. Můj hendikep je také čeština. Učit  se něco, co vlastně vůbec neumím, v jazyce, který mi stále nejde. Dlouho jsem se učila jezdit na snowboardu. Měla jsem české lektory a nešlo mi to a pak jednou jsem měla lektora v angličtině a najednou jsem jezdila.

Komunikace s Vaším tanečníkem byla tedy v českém jazyce?

Většinou ano, občas nějaké slovo pro vyjádření pocitů bylo v angličtině.

Tonyo, bavila jste se o StarDance s Matějem Ruppertem?

Rady mi nedával, ale řekl mi, že mi bude posílat hlasy, čehož si velmi vážím. Tatiana Kuchařová mi říkala, že to je super, že se do tance zamiluju. A ano, byla jsem opravdu šťastná. Nejen, že jsem se naučila novým věcem, ale poznala se s novými lidmi, které bych možná jinak nepotkala.

Pokud budete tancovat dál, co si vyberete – co Vás víc baví, standard, nebo latina?

Těžko říct, ale asi jde o konkrétní tance. Třeba samba se mi líbí moc, ale jive? Co to je za tanec?

Jaké byly přímé přenosy?

Tréma je dobrá věc, mívám ji i před koncerty. Když jsem ale na pódiu, tak už na ni není čas. Tréma je energie, která se promění v adrenalin a další věci, které pomáhají.

Jak jste vnímala porotu? Bála jste se jí?

Pan Ostrava! Z něj jsem měla na jedné straně velký respekt a na druhé straně velký strach. A pak paní Tatiana ze Slovenska. U té jsem měla problém, že jsem jí špatně rozuměla. Slovenština je pro mě těžká.

Koho jste brala jako svoji největší konkurenci?

Matouš Ruml je skoro stejně roztomilý jako já. A přála jsem si, abychom se společně dostali do top 3. A byla jsem  ochotná s nimi i prohrát. Ale velkou konkurencí pro všechny teď může být Kovy. Sice ho tolik neznám, ale moje děti mě informovaly o tom, kdo je. Vím, že je youtuber, má hodně fanoušků a určitě bude šikovný tanečník. Takže bude nebezpečný i Kovy.

Podporovaly Vás Vaše děti?

Moje děti se chtěly hlavně přijít podívat, jak Kovy tančí. Chtěly se s ním vyfotit.