Okradení cyklisté hledali pachatele na vlastní pěst

TRUTNOVSKO – Dva zloději s bohatou trestní minulostí si nedali pokoj a vyhlédli si trojici cyklistů, kterou se rozhodli okrást. Ti se však rozhodli vypátrat pachatele sami. Jak celá situace dopadla? Soud se rozhodl přihlédnout k přitěžujícím okolnostem.

Skupinka třech cyklistů si svá kola po nedělní projížďce odložila do chodby činžovního domu ve Vrchlabí a šli ještě společně posedět. Když se vrátili, zjistili, že jim někdo kola značky Author ukradl. Rozhodli se je hledat po okolí a to se jim skutečně podařilo. Dohnali sedmadvacetiletého muže, kterého zastavili a zavolali policii. Strážníci pak dopadli dvaatřicetiletého zloděje s druhým kradeným kolem, který jim prozradil, kde je ukryto to třetí. Všechny tři bicykly byly vráceny v pořádku majitelům.

Oba zloději mají za sebou poměrně bohatou trestní minulost. Starší z nich ještě nenastoupil osmnáctiměsíční trest za jinou činnost, soud ho proto poslal rovnou za mříže. Mladšímu zase přitížilo to, že byl v říjnu tohoto roku přistižen, jak krade v jednom obchodě ve Vrchlabí. Byl proto vzat do vazby. „Staršímu z dvojice hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi, mladšímu pak v případě odsouzení tříletý trest odnětí svobody,“ dodává policejní tiskový mluvčí Lukáš Vincenc.