Marek Lambora: Jsem zpívající herec

Čtyřiadvacetiletý herec Marek Lambora aspiruje na novodobého Clarka Gablea. Alespoň takovou hvězdnou budoucnost mu předpověděl Jakub Kohák v posledním díle soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Nyní mladého a nadaného sympaťáka můžete vídat každou sobotu v pořadu TV Nova – Tvoje tvář má známý hlas. A je pro diváky opravdu pozoruhodným překvapením, protože v každém díle předvádí umění pěvecké i taneční tak, že i porota je z toho perplex, řečeno slovy porotce Aleše Hámy.

Jaká byla vaše první reakce, když jste dostal nabídku do Tváře?

Napřed jsem úplně nevěděl jestli do toho mám jít, protože nejsem zpěvák, jsem zpívající herec, a tak jsem vlastně dlouho váhal… Jestli na to mám odvahu i co se týče fyzičky… A tak jsem se zeptal kolegů co tam byli, jako Aničky Fialové třeba, a vesměs 90% mi řeklo, že by mě to mohlo hodně bavit… Dlouho jsem to v sobě nosil, a jsem šťastný, že jsem to udělal a teď mě to strašně učí a baví.

Připravoval jste se před začátkem pořadu nějak speciálně na fyzický nápor?

Napřed jsem začal víc zpívat. Dělám různá cvičení, které se zpěvu týkají.
Po konzervatoři jsem už celkem dlouho, je to pátý rok, tak bylo třeba začít trénovat.

Zaskočilo vás v Tváři něco?

Ano, čekal jsem, že to bude hodně náročné, ale ne tak strašně! Ale zároveň mě překvapilo, co vše moje tělo dokáže. Zejména když člověk zatne zuby, navíc, když ho rodina a přátelé podporují.

Jak teď relaxujete?

Normálně rád chodím do přírody, ale teď je to spíš ležení na gauči a snažím se třeba usnout. Den před generálkou a další den než točíme, tak spím opravdu málo, nemohu třeba čtyři hodiny usnout, písničky se mi  stále honí hlavou.

Který zpěvák a písnička se vám zpívala nejlépe?

Zpívala se mi nejlépe písnička Stand by me, Ben E King, a choreograficky? Tak to asi byl Justin Timberlake.