Řidiči pozor! Malá Strana bude tři dny uzavřena

ilustrační foto

PRAHA – Od pondělí do středy bude uzavřen průjezd Malou Stranou pro automobilovou dopravu. Vjezd bude povolen pouze pro rezidenty a dopravní obsluhu. Policie bude nekompromisní.

Dopravní situaci v oblasti Malé Strany komplikuje uzavírka Smetanova nábřeží a Křižovnické ulice, kde se opravuje tramvajová trať. V minulém týdnu byl poněkud nižší provoz z důvodu probíhajících podzimních prázdnin, a dovolených, ovšem v tom následujícím se předpokládá zvýšení provozu až o třicet procent. Z těchto důvodů přikročila Praha k omezení provozu ze směru Valdštejnské ulice na Újezd, a také z Újezdu bude uzavřen vjezd do ulice Karmelitská. V Letenské ulici bude provoz zachován. Opatření má za cíl bezproblémový průjezd tramvají, a také umožnit vjezd složkám Integrovaného záchranného systému.

„Chci všechny řidiče požádat o trpělivost a využití objížďky Tunelovým komplexem Blanka nebo severojižní magistrálou. Děláme maximum pro to, aby omezení bylo co nejkratší. Opatření potrvá od pondělní šesté hodiny ranní, do středečního večera,“ uvedl náměstek primátora hlavního města Prahy pro dopravu Adam Scheinherr. Na dodržování tohoto opatření bude dohlížet Policie ČR, a bude jistě nekompromisní.