Na jihlavském Masarykově náměstí si zabruslíte

JIHLAVA – Jihlavský magistrát přichází s novinkami v předvánočním a také povánočním čase. Kolem Mariánského sloupu na Masarykově náměstí už vyrůstá kluziště a kolem něj se usídlí adventní vesnice. První bruslaři se tu projedou o první adventní neděli 1. prosince, kdy také ve městě rozsvítí vánoční strom. Bruslit se tu bude až do Hromnic, 2. února příštího roku.

„Změníme věrně známé Masarykovo náměstí a vytvoříme na něm místo pro setkání přátel i rodiny v opravdu adventní atmosféře. Věřím, že se letošní koncept Vánoc stane nepostradatelnou tradicí a nebude se okolo Mariánského sloupu bruslit jen letos,“ prozradila primátorka města Karolína Koubová.
Změnu letos dozná zejména důraz dramaturgie na místní spolky, kapely, orchestry, divadelníky a místní taneční formace. Velkou část programu obsáhne i zdejší Základní umělecká škola Jihlava, a to ve všech svých oborech.
Jihlava k Vánocům bude obsahovat dvě programové části – čas adventní, který po Štědrém dni vystřídá čas Vánoční. „Pocházím z města Betlémů, kde se ten pověstný Ježíšek dává do jesliček až v noci 24. prosince. Adventní čas je období, které k samotným Vánocům teprve směřuje, doba zklidnění a rozjímání s blízkými, atmosféra, kterou bude možné v Jihlavě letos pocítit,“ doplnil autor a dramaturg projektu Petr Píša.

Adventním věncem se stane kluziště

Statutární město Jihlava věnuje všem návštěvníkům jako pořadatel akce netradiční místo na horním Masarykově náměstí, kde se můžete za poslechu hudby dobře najíst i napít. Novinkou bude i kruhová ledová plocha pro bruslení okolo Mariánského sloupu, která má asociovat adventní věnec.
Kluziště bude v provozu od první adventní neděle 1. prosince, kdy dojde k tradičnímu rozsvícení vánočního stromu, přes vánoční čas až do Hromnic 2. února příštího roku.