Tak dlouho vyváděl, až dostal klepeta a nocleh

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Na zastávce tramvaje ve Spálené ulici si čekající užili s opilým chlápkem. Tropil výtržnosti, pak se vrhl na hlídku strážníků. Nakonec musel dostat pouta a byl převezen speciálem k vystřízlivění.

Včera, po šesté hodině večerní, se dopotácel čtyřiatřicetiletý muž se svojí notně rozpitou lahví vína, až do ulice Spálené. Nejvíce objektů, které by mohly ocenit jeho exhibování, nalezl na zastávce tramvaje, a tak započal svoji produkci. Slovně napadal jednotlivé přítomné, až jim došla trpělivost a přivolali hlídku městských strážníků. Muž tedy obrátil svoji pozornost na uniformované. Zejména příslušnici zahrnul svojí lascivní a obroublou přízní. Jelikož své chování již neovládal, několikrát ztratil rovnováhu. Dokonce narazil do jedné výkladní skříně a pak se posadil na zem.

„Upozornění strážníků na zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti, jakož i výtržností, kterých se muž dopouští, nedopadla na úrodnou půdu. Po chvíli muž přešel ze slovních útoků na fyzické. A tak mu strážníci nasadili pouta,“ uvedla dnes mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Muž se stále vzpouzel, ale nepomohlo mu to. Nakonec byl převezen speciálním vozem pro převoz podnapilých a agresivních lidí přímo na záchytnou stanici. Jeho jednáním se bude zabývat správní orgán. Muž bude muset jistě sáhnout hluboko do své kapsy.