Zakázaný film o přebírání moci v Rusku. Půjdete?

LHENICE – Velký vůdce padl a nad jeho mrtvolou začíná tragikomický boj o nástupnictví. Soudruzi se zbavují strachu a začíná ta pravá podívaná. Film Ztratili jsme Stalina byl v Rusku zakázán.

5. března 1953 umírá muž. Tím mužem je Josef Stalin. Po jeho skonu vypuká v řadách jeho nejbližších naprostý zmatek a panika. Na to, co nastane po skonu velkého vůdce, se dosud báli jen pomyslet. Vždyť Lenin byl, je a bude vždy živý. Proč by nemohl i Stalin? Jak dopadne boj o veškerou moc nad komunistickou říší, která do této chvíle patřila jen a pouze brutálnímu diktátorovi? Zbaveni vlastního názoru se všichni neustále ujišťují, co by tomu, nebo tamtomu řekl Stalin, a co by se jim za to asi tak mohlo stát. Povýšení? Gulag? Provaz? Koho se mají bát teď? Jedni kují pikle proti druhým a do toho společně organizují okázalý diktátorův pohřeb.

Černá komedie Ztratili jsme Stalina dokonale zesměšňuje šílený komunistický režim a nejabsurdnější na tom je, že téměř vše v tomto filmu je založeno na skutečných událostech. Přijďte se 16. 11. v 19:00 hod. podívat do kina ve Lhenicích na absurdní a pokřivené charaktery Stalinových pohrobků.