Máte problémy s platbou parkovného v Mladé Boleslavi? Víme, jak na ně vyzrát!

V poslední době se rozmnožily stížnosti na problémy s placením poplatků na parkovištích, zejména pokud jde o bezkontaktní platbu kartou. Nemůže za to ani město či operátor Městské parkovací domy Mladá Boleslav.

Zkuste kontaktní čtečku

Vzhledem k nedávno zavedeným přísnějším pravidlům pro ověřování plateb kartou se lidé mohou setkávat se zamítnutím bezkontaktních plateb do 500 korun bez udání důvodu. Tento problém musí ale klient řešit se svou bankou. Bohužel některé neaktualizované typy platebních karet nejsou pro bezkontaktní mikroplatby povoleny.  V případě, že nelze zaplatit kartou bezkontaktně, existují ještě jiné možnosti. Lze například použít čtečku kontaktní, kterou jsou automaty v Mladé Boleslavi také vybaveny.

Nejjednoduší aplikace

Zároveň je v Mladé Boleslavi umožněn také nejjednodušší způsob platby parkovného, i když nemáte u sebe drobné mince či platební karty. Využít můžete mobilní aplikaci, díky které budete mít jistotu, že je parkovné na daný čas zaplaceno.  Odpadá také starost s hledáním automatu. Navíc má výhodu, pokud se neplánovaně zdržíte, aplikace vás sama upozorní na nutnost prodloužení času parkování. Bezplatně lze stáhnout z Google Play například aplikaci Mladá Boleslav v mobilu, která nabízí i řadu informací o městě. V sekci Doprava najdete  odkaz na poskytovatele služby platby parkovného z mobilu.