Máte rádi historii? Navštivte Archeologický ústav v Brně na Den otevřených dveří

zdroj: tydenvedy.cz

BRNO – Archeologický ústav Akademie věd České republiky v Brně pořádá exkurzi na své brněnské pracoviště v rámci Týdne vědy a techniky 2019.

Akce se koná v Brně Čechyňská 363/19 v pátek 15. listopadu od 8 do 15 hodin pouze pro předem objednané školy, v sobotu 16. listopadu od 11 do 14 hodin bez rezervace. Exkurze je určena pro věkovou skupinu: rodiny s dětmi, mateřské školy a 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ, střední školy, dospělá veřejnost. Úroveň programu bude přizpůsobena zájemcům podle předchozího objednání.

Prohlídka pracoviště vás seznámí s vybranými okruhy činnosti ústavu, jeho historií a vědeckou činností. Zavedeme vás do laboratoří, kde odborníci zachraňují archeologické nálezy před zubem času, prozkoumáte na vlastní oči nálezy staré až tisíce let. Nahlédnete také pod pokličku oborů antropologie či archeobotaniky. „Na závěr to na dvoře ústavu pěkně rozpálíme! V připravené kovářské dílně vám umělecký kovář předvede historické techniky výroby zbraní a nástrojů,“ lákají organizátoři. Na páteční program, který je určen pouze pro školy, je nutná telefonická rezervace. Na sobotní program pro veřejnost již rezervace potřeba není. Kontakt: Mgr. Pavla Růžičková, +420 723 026 765, ruzickova@arub.cz. Další akce Týdne vědy a techniky si můžete vybrat na webu www.tydenvedy.cz.

zdroj: tydenvedy.cz
zdroj: tydenvedy.cz